Haber

Bilal Erdoğan İsrail’i boykot çağrısı: ‘Markalara ihtiyacımız yok’

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda 54 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılımıyla ‘Filistin İstişare Toplantısı’ düzenlendi. Toplantıya; Ali Erbaş’ın yanı sıra eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan da katıldı. Erbaş, “Müslüman toplumların zalimleri durduracak yaptırımları gündeme getirmesi gerekiyor” diyerek, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın daha güçlü inisiyatif alması gerektiğini belirtti.

‘BOYKOTUN GÜÇLÜ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM’

Erbaş’ın ardından konuşan Bilal Erdoğan, İsrail’e boykot çağrısında bulundu. Erdoğan, şunları söyledi: “Boykotun kesinlikle güçlü olduğunu düşünüyorum. İsrail Başbakanlığından bir açıklama yapıldı ve şöyle dediler: ‘Birçok eyalette İsrail boykotunun yasaklanması için Amerika ile yakın işbirliği içinde çalıştık. Burada boykot meselesinin ne kadar kritik olduğunu görüyoruz. Onlar için bunu bilinçli yapmak elbette lazım.

Boykot edilecek markaları belirlerken bu hususun dikkatle incelenmesi gerekmektedir. Öncelik İsrail’i açıkça destekleyen markalarla başlamak, ardından İsrail’i açıkça kınamayan markalarla devam etmek ve ardından Filistin’i desteklemeyen markalara geçmek olmalıdır. Bunu belli bir sistem içerisinde yapmak önemli. Türkiye 85 milyonu aşan nüfusuyla değerli bir pazar. Aynı zamanda iyi bir yerel markanın bulunduğu bir pazar. Türkiye’de İsrail’i destekleyen markalara ihtiyacımız yok.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu