Haber

Sırp futbolcu Sinisa Mihajloviç hayatını kaybetti

Sırp futbolcu Sinisa Mihajloviç’in 53 yaşında hayatını kaybettiği bildirildi.

İtalyan basınında yer alan haberde, bir süredir lösemi tedavisi gören eski futbolcu ve teknik direktörün bugün hayatını kaybettiği belirtildi.

Mihajloviç’in ailesinin Sırp teknik direktörün ölümünü İtalyan ANSA ajansına doğruladığı bildirildi.

Kariyerinde Roma, Sampdoria, Lazio, Inter gibi İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) gruplarında forma giyen ve aynı zamanda Sırbistan Milli Takımı’nın yanı sıra Fiorentina, Sampdoria, Milan, Torino kadrolarını çalıştıran Sinisa Mihajlovic ve son olarak İtalya’da Bologna. İlk kez 2019 Temmuz ayında lösemi teşhisi konulurken, genç teknik adam aldığı tedavilerle 2020 yılında hastalığı yendiğini açıklamıştı.

Mihajloviç, bu yılın Mart ayında o dönem teknik direktörlük yaptığı Bologna Kulübü’nde olağanüstü bir basın toplantısı düzenleyerek “Sinsi” olarak nitelendirdiği hastalığın nüksettiğini açıklamıştı.

Mihajlovic, “Her zaman olduğu gibi açık oynuyorum. Hastalıktan sonra periyodik tahliller yapıldı. Son tahlillerde alarm zilleri var. Hastalığın tekrarlama riski olabilir. Bunu önlemek için tedavi sürecinden geçmem gerekecek.” .Bu sefer cepheden hareket edeceğim.Bu hastalık, benim gibi bir rakiple karşılaşacak kadar cesur.” Sözlerini kullandı.

Ölümü büyük üzüntü yarattı

Futbol kariyerinin büyük bölümünü İtalya’da geçiren Mihajloviç’in ölümü ülkede iş, spor ve siyaset dünyasında büyük üzüntüye neden oldu.

İtalyan basını, Mihajloviç’in ölümüyle uluslararası futbol camiasında önemli bir ismin kaybettiğini yazdı.

İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani de Sırp teknik direktörün vefatı nedeniyle Twitter hesabından yaptığı taziye mesajını paylaşarak, “Harika bir adam, büyük bir mücadeleci. Onu futbol oynamış güçlü bir Sırp futbolcu olarak hatırlayacağız. İtalya’da. Ailesini sevgiyle kucaklıyorum. Güle güle Sinisa, mekanın cennet olsun.” ifadeleri kullandı.

Mihajloviç’in geçtiğimiz günlerde teknik direktörlük yaptığı Bologna Kulübü de sosyal medya hesabından “Hoşçakal Hocam, her zaman kalbimizde yaşayacaksın” paylaşımında bulundu.

Fiorentina, Lazio, Milan ve Inter kulüpleri de Mihajloviç için taziye mesajları paylaştı.

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) Yönetimi de futbolun ikonu olarak tanımladığı Mihajloviç’in vefatından derin üzüntü duyduğunu bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu